V Velenju se je danes začelo tridnevno usposabljanje mladinskih delavcev na področju duševnega zdravja mladih in ravnanja z osebami v duševni stiski. Uposabljanje poteka v sklopu projekta strateškega partnerstva Erasmus+ “Mladinski centri za duševno zdravje mladih“.
Namen projekta je skozi izbrana prednostna področja mladinske delavce opremiti s splošnimi znanji in veščinami za prepoznavanje mladih v duševni stiski in jih dodatno usposobiti ter opremiti z informacijami in znanji na področju nudenja prve psihosocialne pomoči mladim. Mreža MaMa je v partnerstvu s Španci in Estonci v ta namen razvila posebne protokole za delo z mladimi v duševni stiski in program usposabljanja, katerega se v Velenju udeležuje 10 mladinskih delavk in delavcev.
Namen usposabljanja je strokovni pogled v temo duševnih stisk med mladimi; izmenjava obstoječih praks in deljenje izkušenj med mladinskimi delavci; ter spoznavanje s protokoli, ki so nastali v okviru mednarodnega treninga Duševno zdravje mladih, v okviru projekta Mladinski centri za duševno zdravje mladi.
Projekt je sofinanciran s strani Evropske komisije, v okviru programa ERASMUSs+. Na projektu sodelujejo partnerji RED EUROPEA LOS JOVENES IMPORTAN AHORA iz Španije in MTU EESTI AVATUD NOORTEKESKUSTE UHENDUS iz Estonije.