Mladinski svet Slovenije organizira usposabljanje za mladinske delavce, na področju digitalnega mladinskega dela, ki bo potekalo preko spleta (preko zooma), ki bo potekalo ob torkih in dobotah med 6. in 20. novembrom.

Namen usposabljanja

Na usposabljanju bodo udeleženci in udeleženke spoznali osnove digitalnega mladinskega dela in preizkusili spletne metode dela s skupino (spoznavanje, gradnja skupine in tima, skupinskega dela, motiviranja ipd.). Na usposabljanju bodo udeleženci in udeleženke doživeli izkušnjo, ki bo spletno usposabljanje in delo s skupino čim bolj približalo rezultatom, kot ga prinašajo usposabljanja in delo s skupino v živo.

Teme usposabljanja

Na usposabljanju bo med drugim poudarek na naslednjih temah:

  • osnove priprav spletnih aktivnosti in se učenje ter preizkušanje kako posamezne metode prenesti na splet;
  • kako izboljšati svoje spletne metode za delo z mladimi;
  • koncept digitalnega mladinskega dela in kako ustvarjati skupinski duh preko spleta (kako privabiti mlade, ter kako krepiti občutek pripadnosti, skupinskega duha in jih obdržati – trajnost skupine);
  • spoznali bodo kako deluje skupinska dinamika prek spleta;
  • metode za ustvarjanje varnega okolja v skupini s poudarkom ustvarjanja varnega okolja na spletu;
  • tips and trick spletnega in hibridnega okolja;
  • spoznavanje in preizkus novih orodij za delo v spletnem okolju;
  • spletna fasilitacija in moderacija;
  • grafična fasilitacija.

Kdo se lahko prijavi?

  • aktivni mladinski delavci, ki delajo neposredno z mladimi;
  • mladinski delavec, ki ima vsaj 1 leto izkušenj pri delu s skupino mladih;
  • mladinski delavec, ki ima vzpostavljeno skupino mladih s katero redno izvaja aktivnosti (dogodke, tabore, proslave, čajanke, posvete, okrogle mize, projekte, izhode in druge mladinske aktivnosti)
  • mladinski delavec, ki že ima osnovne izkušnje z udeležbo oz. izvajanjem spletnih aktivnosti (poznavanje osnovnih programov za izvajanje aktivnosti preko spleta);
  • mladinski delavec, ki je pripravljen v prihodnosti izvesti en spletni dogodek v lokalnem okolju;
  • imate čas za 5 dnevno spletno izobraževanje (tri sobote  in dva torkova popoldneva).

Število udeležencev in udeleženk

Na usposabljanje bomo sprejeli največ 30 udeleženk in udeležencev. Udežeba na usposabljanju je za udeležence brezplačna, ker je financirano iz strani European Youth Foundation.

Prijave zbiramo do 26. oktobra 2021 preko spletne prijavnice.
Udeleženci se zaradi kontinuitete tem in usposabljanja udeležijo vseh enot izobraževanja.

Varno in vključujoče delo v kulturi in z mladimiIzpostavljamoNovice

Varno in vključujoče delo v kulturi in z mladimi

12. 05. 2026
Mednarodno usposabljanje: Confidence to Co-createIzpostavljamoNovice

Mednarodno usposabljanje: Confidence to Co-create

11. 05. 2026
Poročilo s konference »Povezani za zdravje«Novice

Poročilo s konference »Povezani za zdravje«

17. 04. 2026